Hallitus 2022-2023

Seuraa johtaa ja sen toiminnasta vastaa hallitus, johon kuuluvat kommodori (puheenjohtaja), varakommodori (varapuheenjohtaja) sekä kahdeksan muuta jäsentä. Hallituksen jäsenet valitaan kaksivuotiskausiksi siten, että puolet hallituksen jäsenistä on vuorovuosin erovuorossa.

Jarmo Tuomiranta

Kommodori, hallituksen puheenjohtaja, tiedotus

jarmo.tuomiranta@tans.fi
Puh. 0500 627 961

Marko LEino

Varakommodori, kiinteistöt, tukikohtavastaava

marko.leino@tans.fi
tukikohdat@tans.fi
Puh. 040 588 2820

Esa Karppi

Talous- ja hallintoasiat, katsastus

esa.karppi@tans.fi
Puh. 050 529 3102

Tommi Meriluoto

Veneilykoulutus, erikoiskurssit ja tietotekniikka

tommi.meriluoto@tans.fi
Puh. 050 356 3463

Jukka kalliosaari

Veneilykoulutus, junioritoiminta, Ruori-julkaisu

jukka.kalliosaari@tans.fi
Puh. 0500 605 563

Jouni Mäkilä

Laivurikouluttaja, SNL:n yhteyshenkilö, kilpailutoiminta

jouni.makila@tans.fi
Puh. 040 865 3044

Janne Ruuti

Laivurikoulutuksen koulutuspäällikkö, laivurikouluttaja

janne.ruuti@tans.fi
Puh. 040 733 3188

Tomi Häikiö

Koulutusalusvastaava, laituripaikat

tomi.haikio@tans.fi
Puh. 050 410 6705

Heikki Laakso

Nettisivut, tietotekniikka, laivurikouluttaja

heikki.laakso@tans.fi
Puh. 040 589 8455

Tapio Soini

Pajasaari, tarvikemyymälä, tietotekniikka

tapio.soini@tans.fi
Puh. 044 505 4058

Hallituksen avustavat toimihenkilöt

Carita Lahtinen

Jäsensihteeri

jasensihteeri@tans.fi
Puh. 045 678 5567